Dopravní dostupnost

Rezidence Beskydská se nachází na skvělém místě v Ostravě - Zábřehu, které je snadno dostupné jak městskou hromadnou dopravou, tak i autem, ale neplatíte za to daň v podobě hluku, prachu, problémů panelového domu a městského všudypřítomného shonu. 

Pokud bydlíte v naší rezidenci, bydlíte v čistém, klidném, tichém a udržovaném prostředí, zároveň Vás ale dělí jen pár minut cesty chůzí na zastávku tramvají a autobusů do všech ostatních částí Ostravy.

Autem, které můžete bezpečně parkovat na vlastním střeženém parkovišti, je to blízko jak na Frýdeckou ulici, tak na Mariánskou či Rudnou ulici, jež jsou všechny tři hlavními tepnami Ostravy. Na dálnici se napojíte po pár kilometrech, po cestě budete mít Avion shopping park, Ikeu, Kaufland, Lidl a OBI. Opačnou stranou se dostanete k Hornbachu.

Občanská vybavenost

V krátké pěší vzdálenosti od bytového domu je několik menších obchodů s potravinami, pekárna a papírnictví. Mezi blízkými domy najdete i udržovaný zelený park, který vybízí k posezení nebo k dětským hrám.

Procházkou se dostanete k nákupnímu centru na ulici Horní, Ostravar aréně (kulturní a sportovní akce a zápasy domácího HC Vítkovice), k Vítkovickému atletickému stadiónu (Zlatá tretra, Kontinentální pohár v atletice, zápasy domácího FC Baník Ostrava) a k Poliklinice Hrabůvka.

Úřad městského obvodu Ostrava – Jih je jen o pár ulic dál, mateřská školka na ulici Edisonova. Děti mohou docházet do několika základních škol, z nich nejblíže je Základní škola na ulici Březinova. Sportovní využití je možné v areálu Ridera (vedle Vítkovického atletického stadiónu), na tenisových kurtech na ulici Klegova nebo ve sportovní hale v Ostravě – Dubině, kam Vás dovezou tramvaje č. 12, 17, 18, které jsou přímým spojením ze zastávky Most Mládeže

(3 minuty chůze).

Za 10 minut se pěšky dostanete do Bělského lesa, kde je několik sportovišť, cyklostezek, chodníků pro pěší i běžce, restaurací k posezení s přáteli, dětské prolézačky a minigolf.

Okolí

Okolí domu je upravené a udržované, dostupné po běžných komunikacích, chodníky jsou lemovány honosnými vzrostlými kaštany. Kolem rezidence je dostatečné množství zeleně, okolí tvoří pouze rodinné domy a prvorepublikové vily.